Alkohol. Tylko dla pełnoletnich

Zdjęcia


Projekt BioWar - Praca w uczelnianym laboratorium
PRACA W LABORATORIUM

W ramach projektu BioWar pod laminarem w uczelnianym laboratorium oznaczamy wyizolowane z naturalnego środowiska kultury drożdży przeznaczonych między innymi do produkcji piw bezalkoholowych.

Wizyta w La Brasserie Stéphanoise
WIZYTA W LA BRASSERIE STÉPHANOISE

Podczas pobytu we Francji w Saint-Étienne odwiedziliśmy browar rzemieślniczy La Brasserie Stéphanoise gdzie pozyskaliśmy drożdże z dębowej beczki, która pochodzi z browaru działającego w tym samym miejscu w XVI w.

Propagacja Kveik
PROPAGACJA KVEIK

W kolbach erlenmayera odbywa się namnażanie specyficznych szczepów drożdży, które wywodzą się z Norwegii. Są one na tyle charakterystyczne oraz trudno dostępne, że stały się już legendą w świecie piwowarskim.

Absurdalne laboratorium i warzelnia
ABSURDALNE LABORATORIUM I WARZELNIA

Jakoś sobie trzeba radzić. Na początek małe polowe laboratorium, w którym robimy próbne warki prototypowych piw zorganizowaliśmy na zapleczu Absurdalnej.

Izolacja drożdży prace Projekt  BioWar
IZOLACJA DROŻDŻY

Prace BioWar nad izolacją drożdży pochodzących z wielu miejsc w Polsce i zagranicy polegają na umieszczeniu ich na selekcyjnym medium w szalkach Petriego. Dzięki temu mamy możliwość wyizolowania szczepów drożdży spełniających wymagania przemysłu piwowarskiego.

Warzenie bezalkoholowego Vermont IPA
WARZENIE BEZALKOHOLOWEGO VERMONT IPA

Przy warzeniu bezalkoholowego Vermont IPA do kotła i na whirpool poszło sporo amerykańskich chmieli - Mosaic, Cascade i Citra, na goryczkę nasz polski Magnat.